‘DÜNYA YETİMLER GÜNÜ’NDE ANLAMLI İFTAR

21 HAZİRAN 2016

BASIN BÜLTENİ

‘Dünya Yetimler Günü’nde anlamlı iftar
– Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dünya Yetimler Günü’ nedeniyle düzenlenen iftar yemeği, duygusal anlara sahne oldu.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dünya Yetimler Günü’ nedeniyle bu yıl 3.’sü düzenlenen iftar yemeği, duygusal anlara sahne oldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yetimler iftarı, bu yıl 3. kez gerçekleştirildi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) büyük terasta düzenlenen iftar programına 1200 yetim ile aileleri katıldı.
Bursa Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Evlat Edinme ve Koruyucu Aile Birimi, Bursa İHH İnsani Yardım Derneği, Bursa Yetimlerine Sahip Çıkıyor Derneği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Gönül dostlarının da destek verdiği iftar, Tuna Camii İmamı Lütfi Taşçı’nın okuduğu ezan ve yemek duasıyla başladı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Barutçuoğlu, programın anlam ve önemine işaret ettiği konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yetim ve öksüzlerin yanında olduğunu söyledi. Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ise kentte tüm kurum ve kuruluşların el birliğiyle yetimlerin sorunlarına çözüm ürettiğini ifade etti. Güngör, Bursa’da her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin yaşandığını söyledi. İftar programına, fasıl konseri de renk kattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ