• 0224 251 06 00
  • binted@bursa.bel.tr

Yönetim Kurulu

 YÖNETİM KURULU


“BİNTED Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş AKHAN”

1978 yılında Edirne’de doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Vergi Denetmen Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine atandı. Sırasıyla Sivas Koyulhisar İlçesi Kaymakam vekilliği, Kastamonu Seydiler İlçesi Kaymakamlığı, Elazığ Alacakaya İlçesi Kaymakamlığı, Kilis Vali Yardımcılığı ve Ağrı Doğubayazıt İlçesi Kaymakamlığı görevlerini yaptıktan sonra 01.09.2018 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kaş Kaymakamlığına atanmıştır.

Ulaş AKHAN evli ve iki çocuk babasıdır.

 


“BİNTED Yönetim Kurulu Başkan Vekili Güngör GÜLENÇ”

10.09.1961 Bursa’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitim hayatını Bursa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1985 yılında Bursa PTT Baş Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi olarak başladı. BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmet vermeye başladığı Mart 1989 yılı itibariyle BUSKİ ’de göreve başladı. 1996 yılında BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü, 2000 yılında İşletmeler Dairesi Başkanı, 2003 yılında Kanalizasyon Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. 2010 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan ve 2017 yılında BUSKİ Yönetim Kurulu Üyeliğine de seçilerek 2017 yılı Aralık ayından bu yana da BUSKİ Genel Müdürü olarak görevi sürdürmektedir.

Güngör GÜLENÇ evli ve iki çocuk babasıdır.

 


“BİNTED Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet YILDIZ”

Orta öğretim ve lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra , üniversite eğitimini Londra Middlesex Üniversitesinde , Pazarlama ve İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Mesleki kariyerine üniversiteyi bitirip askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 2009 yılında o dönemde 150 kişiye istihdam sağlayan ev tekstili ile alakalı ticari faaliyet gösteren Hak Yıldız Tekstil isimli aile şirketinde başlamıştır. Şirket 20000 m2 alana sahip olup 150 kişiye istihdam sağlamaktadır. Şirket tam entegre tesis olup yurtiçi dahil 20 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 2007-2010 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı (Dış İlişkiler) görevini yürütmüştür. Özellikle gençlerin dış ilişkiler ve ülkelerle ilişkilerinin geliştirilmesinde ve uluslararası projelerin üretilmesinde aktif rol almıştır. Yurt dışı eğitim imkanları, gençlik projeleri ile ilgili olarak gençleri yönlendirmenin yanısıra kişisel gelişimleri desteklemiştir. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevine başlamıştır. Halen bu görevine devam etmektedir. 2018 yılında ise Türkiye’nin en genç Belediye Başkan Vekili sıfatıyla, Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekilliği görevine Başlayan Ahmet Yıldız, 1. Vekil olarak görevlendirilmiş ve 2. Döneminde tekrar seçilmiş ve görevine devam etmektedir. 1985 Bursa doğumlu, evli olan ve İyi derecede İngilizce bilen Yıldız, 30 dan fazla ülkeye seyahat etmiş, yeni kültürler ve insanlar tanımaktan keyif alan iş adamı ve politikacıdır.


“Binted Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim YEDİKARDEŞ”

İlk ve orta öğrenimini İnegöl’de tamamlayan Yedikardeş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümünden, 1998 yılında mezun oldu. Ahmet Yesevi Üniversitesi, Ekonomi Fakültesi, Yerel Yönetimler Yüksek Lisans programını 2014 yılında tamamladı. İbrahim Yedikardeş, 2000-2007 yılları arasında İstanbul, Siirt ve Çorum illerinde Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Denetmeni olarak görev yaptı. Ocak 2008 – Mart 2013 döneminde Bursa İl Özel İdaresi İç Denetim Biriminde İç Denetçi olarak görev yaptı. Nisan 2013 – Mart 2014 döneminde Bursa İl Özel İdaresinde İç Denetim Birimi Başkanı olarak görev yaptı. Nisan 2014 – Aralık 2017 döneminde Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi İç Denetim Biriminde İç Denetim Birimi Başkanı olarak görev yaptı. 02/01/2018 tarihinden itibaren Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İbrahim YEDİKARDEŞ evli ve iki çocuk babasıdır.


“BİNTED Yönetim Kurulu Üyesi Alper BAYRAK”

1983 yılında Torul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mudanya’da tamamladı. Bursa Çelebi Mehmet Lisesini (YDA) bitirdikten sonra Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Özel sektörde üretim mühendisi olarak görev yaptı. Askerlik görevini Jandarma Komando Asteğmen olarak Şırnak’ta yaptı. 2013 yılında Okan Üniversitesi tezli işletme yüksek lisans programını tamamladı.
2008- 2014 yıllarında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde stratejik planlama sorumlusu, 2014-2019 yıllarında ARGE Sorumlusu olarak çalıştı. 2019-Temmuz ayından beri Strateji Geliştirme Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Türkiye Belediyeler Birliği desteği ile “Belediyelerde Stratejik Yönetim ve Faaliyet Önceliklendirme; Bir Model Önerisi” konulu akademik çalışmayı yürüttü. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödüllerinde 2015 yılından beri Bursa ve İstanbul bölgesinde bağımsız değerlendirici olarak görev yapmaktadır. Temel çalışma alanları; stratejik yönetim, akıllı şehircilik, kalite yönetimi, optimizasyon, kaynak verimliliği ve yalın yönetimdir.

İyi derecede İngilizce bilen Bayrak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

error: SAĞ TUŞ DEVRE DIŞI