• 0224 251 06 00
  • binted@bursa.bel.tr

ORTAKLAR KURULU

 ORTAKLAR KURULU

BİNTED Ortaklar Kurulu Başkanı Bursa Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Alinur AKTAŞ

1970 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu. Uzun yıllar İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı.

28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi. Ortaya koyduğu projelerle İnegöl’ün en zor sorunları için çözümler üretti. Öncelikle mevcut İnegöl’ü yeniledi.Mevcut İnegöl’ün doluluğunu dikkate alarak, yerleşim alanı dışında 150 bin nüfuslu Yeni İnegöl’ün temellerini attı.

Kent Müzesi, Kapalı Semt Pazarı, Ahmet Türkel Çevre İmar Yolu, Yenilenen Oylat ve özellikle Modef Fuarları ve Mobilya İhtisas OSB Projeleri ile şehir ekonomisine yön vermesi, Dev arıtma tesisi projesi, Umuteli, Doğa Sporları ve Turizm Merkezi, Yeşil Enerji gibi hizmetleri ile birçok ilke imza attı. Özellikle çocuklar ve gençlere yönelik çalışmaları ile de dikkat çeken Başkan Aktaş, ulaşımdan kentsel dönüşüme, eğitimden sağlık ve spora, alt yapı hizmetlerinden üst yapı hizmetlerine kadar her alanda, her yaşa çözüm üreten çalışmalarıyla Marmara Bölgesi’nde iki defa ‘Yılın ilçe Belediye Başkanı’ seçildi. Özellikle eğitime verdiği destekler ile “Eğitim Gönüllüsü Başkan” sıfatı ile anılıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasının ardından 02 Kasım 2017 tarihinde belediye meclisi tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Alinur Aktaş, İngilizce ve Arapça biliyor. Aktaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

BİNTED Ortaklar Kurulu Üyesi Buski Temsilcisi İbrahim YEDİKARDEŞ

1976 yılında İnegöl’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İnegöl’de tamamlayan Yedikardeş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümünden, 1998 yılında mezun oldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi, Ekonomi Fakültesi, Yerel Yönetimler Yüksek Lisans programını 2014 yılında tamamladı. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Denetmeni olarak 2000-2007 yılları arasında İstanbul, Siirt ve Çorum illerinde görev yaptı. Bursa İl Özel İdaresi İç Denetim Biriminde Ocak 2008 – Mart 2013 döneminde İç Denetçi, Nisan 2013 – Mart 2014 döneminde İç Denetim Birimi Başkanı olarak görev yaptı.

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi İç Denetim Biriminde Nisan 2014 – Aralık 2017 döneminde İç Denetim Birimi Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk sahibi olan İbrahim Yedikardeş, 02/01/2018 tarihinden itibaren Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

BİNTED Ortaklar Kurulu Üyesi Osmangazi Belediyesi Temsilcisi Yunus ŞAHİN

10.07.1975 yılı  Bursa doğumludur. İlkokulu Bursa’da, ortaokul ve liseyi Bursa İmam Hatip Lisesinde okudu. Erciyes Üniversitesi Yozgat Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1995 yılları arasında Refah Partisi Osmangazi İlçe Gençlik kollarında,1995-1999 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi  Yozgat İl Gençlik kollarında ve yine 1995-1999 yılları arasında Yozgat Milli Gençlik Vakfında birim başkanı olarak görev aldı.

2003-2004 yılları arasında Ak Parti Bursa İl Gençlik Kollarında görev aldı ve Kentsel Dönüşüm İzleme Komisyon Üyeliği yaptı. Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa şubesinde 2 dönem yönetim kurulu üyeliği ve 2. Başkanlık yaptı. Dağder yönetim kurulu üyeliği yaptı. Bihmed üyesi, İlim Yayma Cemiyeti üyesi, Mimar ve Mühendisler Grubu üyesidir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Osmangazi Belediyesi  Meclis Üyeliğine seçildi. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

BİNTED Ortaklar Kurulu Üyesi Yıldırım Belediyesi Temsilcisi Oktay YILMAZ

1977 Yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1999 yılında Makina Mühendisi olarak başladığı iş hayatına kendi firmasıyla devam etti. Mimar Mühendisler Grubu, MMO Birlik Platformu başta olmak üzere Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu (BEDFE), Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında yetkili ve gönüllü olarak aktif görevlerde bulundu.

AK Partide 2006 yılında başladığı siyasi hayatında 3 dönem ilçe başkan yardımcılığı, 2014 yerel seçimlerinde Osmangazi ve Büyük şehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

2017 –  2018 tarihleri arasında AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı yapan Oktay Yılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Yıldırım Belediye başkanlığına seçildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

BİNTED Ortaklar Kurulu Üyesi Nilüfer Belediyesi Temsilcisi Adem VURAL

01.07.1958 yılında Makedonya Pirlepe’de doğdu. Üniversite öğrenimini Bursa Eğitim Enstitüsü’nü (Günümüzdeki adı Uludağ üniversitesi Eğitim Fakültesi) bitirerek tamamladı.01/10/1980 yılında SSK Bursa Sigorta Bölge Müdürlüğü’nde memur olarak ilk görevine başladı.

10/08/2004 yılında yine aynı kurumda Sigorta İl Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Vural, 09/12/2011 yılında başarılarından dolayı Buski Genel Müdürlüğü bünyesinde İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirildi. 10/01/2017 tarihinde Buski Genel Müdür Yardımcısı olan Vural, 01/04/2019 tarih itibariyle yeni bir görev heyecanı, tecrübe ve dinamizmi ile Bursa Nilüfer Belediye bünyesinde Başkan Yardımcısı görevine getirildi. Renkli kişiliği ile medyadan da tanıdığımız Vural, 20 yılı aşkın futbol hakemliği ve bir dönem Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bursa Şube Başkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Yönetim Üyeliği ile İl Hakem Kurulu Başkanlığı görevlerini de başarıyla yerine getirdi. Evli ve iki çocuk babasıdır.